zarabianie w praktyce

Zarabianie w praktyce – więcej o metodzie zarabiania.

Wpis zarabianie w praktyce jest fundamentem do prowadzenia e-biznesu. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć to powinieneś przeczytać właśnie ten artykuł. Zapraszam!

Kilka słów o zarabianiu

Metod na internetowy pieniądz jest pewnie tyle ilu jest ludzi zarabiających w ten sposób. Biznesmeni zwykli mawiać: „Pieniądze leżą na ulicy, trzeba je tylko umieć zebrać”. I to jest prawda, z jedną wydawać by się mogło małą różnicą… W internecie jest ich 2 razy więcej. Pamiętacie czasy powstawania wielkich marketów w Polsce? Wtedy ludzie wszystko kupowali w sklepach stacjonarnych. Trzeba było zrobić listę zakupów, pojechać do miasta i kupić przedmiot. Teraz czasy się zmieniły. Po prostu siadasz przed komputerem, wykonujesz kilka kliknięć myszką i na drugi dzień kurier przywozi zakupiony towar. Skoro wszystko wraz z czasem idzie w kierunku internetu to nie ma co liczyć na to, że sytuacja się zmieni. Internet jest przyszłością wszystkiego. 

Od czego zacząć

Na pewno jest jakaś dziedzina, w której jesteś dobry. Być może umiesz naprawiać samochody,  lub tworzyć plastycznie, znasz świetne przepisy i umiesz gotować albo jesteś dobry w gry komputerowe. Możesz prowadzić fan page pszczelarski lub kanał na youtube z fryzurami. Wszystko może być zamienione w fajny dochodowy pomysł. Tak naprawdę każdy człowiek jest wyjątkowy. Tajemnicą e-biznesu jest aby robić to co kochasz i czerpać z tego zysk. Powiedzmy sobie szczerze. Nie zarobisz dużych pieniędzy jeżeli będziesz robił coś czego nienawidzisz.

Tak więc najpierw wymyśl co mógłbyś ludziom zaoferować od siebie.

Zapisuj na kartce każdy pomysł jaki wpadnie Ci do głowy. Następnie za kilka dni usiądź i przemyśl każdą zapisaną pozycję. Najlepsze zostaw i pomyśl nad nimi.  W tym momencie zupełnie nie bierz pod uwagę zarabiania. Stwórz pomysł, nie ważne czy to będzie strona www, blog, fan page czy kanał na youtube. Teraz to nie ma żadnego znaczenia.

Masz już pomysł?

Zastanów się nad jego formą. Co będzie dla niego najbardziej odpowiednie. To jest ten moment, w którym bierzesz pod uwagę pozostałe czynniki.

By było wam łatwiej podam przykład.

Załóżmy, że na co dzień pracuję w firmie komputerowej.
Przejąłem po ojcu kilka uli i po pracy zajmuję się pszczołami.  Wolny czas poświęcam na hobby bo sprawia mi przyjemność.

Jest jasne, że nie będziesz pisał o komputerach. Pomysłem są pszczoły.

Jakie może być wykonanie?

  1. Masz dużą wiedzę na temat pszczół i chcesz ją przekazać innym. (forma np. blog lub strona internetowa)
  2. Chcesz pochwalić się swoją pasieką i pokazać innym twoje postępy w pracach. (forma np. kanał youtube, blog lub fan page)
  3. Zajmujesz się głównie budowaniem bądź reperowaniem starych uli, ramek. (forma np. blog, kanał youtube)
  4. Odlewasz z wosku pszczelego piękne figurki bądź świeczki. (forma np. sklep internetowy, fan page, blog)

Głównym założeniem tworzenia jednej opcji z powyższych jest zebranie rzeszy wiernych fanów.

To właśnie oni będą motorem napędowym twoich zysków.

Popatrzcie jeszcze raz na punkt, w którym rodzi się pomysł. Wymyśliłem pszczoły na poczekaniu. Nie zajmuję się tym, a już znalazłem 4 formy przedstawienia tego hobby. Idąc dalej tym tokiem rozumowania. Robisz to co lubisz i jeszcze na tym zarobisz!

Jak to spieniężyć?

Jak mówiłem zaczynasz od zbierania fanów. Pierwsze kilka tygodni tworzysz materiał, który będzie czytany przez twoich odbiorców. Mając materiał zaczynasz się zastanawiać jak mógłbyś na tym zarobić?

Więc najpierw poszukaj programu partnerskiego na mojej stronie zgodnego z twoją tematyką. Jeżeli nie znajdziesz takiego programu zawsze możesz napisać do mnie. Postaram się pomóc. Jeżeli nic nie znajdziemy po prostu razem zastanowimy się jak mógłbyś zarobić na swoim pomyśle.

Przykłady do mojego pomysłu:

  • Ad.1 Możesz zarabiać na reklamach, prędzej czy później producenci produktów sami zgłoszą się do Ciebie, możesz polecać produkty z programów partnerskich
  • Ad.2 Zarabiasz na reklamach youtube, możesz polecać produkty z programów partnerskich
  • Ad.3 Możesz oferować swoje usługi i naprawiać bądź budować na zamówienie produkty pszczelarskie.
  • Ad.4 Sprzedaż własnych produktów, świeczki, figurki z wosku pszczelego na allegro i polecasz je na własnym blogu lub fan page-u.

Dlaczego programy partnerskie są takie fajne?

Postaram się przybliżyć Wam piękno programów partnerskich. Cały urok pp leży w ich prostocie! Co mam na myśli?

Wyobraźcie sobie, że napisaliście artykuł na swojego bloga. Treść raz wrzucona do sieci zostanie tam tak długo jak długo będzie istniał twój blog, a może nawet i dłużej.

Teraz wyobraź sobie, że w swoim artykule dodałeś link do produktu jednego z programów partnerskich, w którym uczestniczysz. Za każde jednorazowe kupno produktu z twojego link dostajesz prowizję.

Teraz trochę matematyki:

Zależnie od popularności strony średnia żywotność artykułu w sieci to około 3-5 lat. Przez ten czas wpis zostanie wyświetlony około 10 tys razy. To naprawdę bardzo zaniżony wynik. Niektóre moje artykuły miały po 30 tyś wyświetleń w ciągu roku. Gdybym wtedy wiedział o programach partnerskich 🙂

Tak więc średnio 10 tys wyświetleń przez całe jego sieciowe życie 🙂

Średnia konwersja(czyli ile osób czytających artykuł kupi produkt) wynosi około 5%.

Tak więc 5% z 10 tyś wyświetleń to 500.

Czyli 500 osób kupiło nasz polecany produkt. Skoro już sobie tak zakładamy to prowizja jest zależna od produktów, które polecamy. Np. możemy polecać produkty bankowe i wtedy średnio jest to około 50 zł za założenie konta. Jeżeli polecamy gry komputerowe to będzie to około 8-10 zł za sprzedaną sztukę.

Tak więc matematyki ciąg dalszy…

Weźmy te gry komputerowe:
500 sprzedanych produktów * 8 zł to 4000 złotych

Podsumowanie

Tą małą skalą chciałem pokazać wam potęgę oraz stabilność programów partnerskich. Zobaczcie, że artykuł, którego napisanie zajęło nam góra kilka godzin, przez 3 lata zarobił dla nas 4000 złotych.
Wiem, że to wszystko pięknie wygląda na papierze, aczkolwiek wziąłem najbardziej średnie wartości.

Co gdybyście polecali inne produkty lub pisali kilka artykułów tygodniowo?

Nawet biorąc pod uwagę małą ilość wyświetleń i najniższą konwersję są to zarobki rzędu kilkunastu tysięcy złotych rocznie. 

Zapraszam was do zgłębiania tematu zarabiania w sieci. Nie zniechęcajcie się łatwo! Nawet jeżeli coś nie wyjdzie Wam od razu to prędzej czy później się uda.

Kiedyś mój nauczyciel w szkole średniej powiedział:

„Studiów nie kończą ludzi zdolni. Studia kończą ludzie wytrwali!” 

Tak samo jest z zarabianiem w internecie!
Zarabiają tylko ludzie cierpliwi i wytrwali!

 

Dowiedz się jak zacząć zarabiać:

ZARABIANIE W SIECI


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *