oszustwa internetowe

Oszustwa internetowe – nie wszystko złoto co się świeci.

Witajcie serdecznie! Dzisiejszy wpis będzie poświęcony różnym metodom oszustw w internecie, a w szczególności o tym na co uważać przy zarabianiu w sieci. Uważaj na oszustwa internetowe. Zapraszam!

Czym tak naprawdę jest zarabianie w internecie?

W 99% przypadków zarabianie w internecie to nic innego jak sprzedaż swoich bądź czyichś produktów. Większość z Was w swojej e-biznesowej karierze będzie się zajmować tylko tym. Więcej o samej sprzedaży dowiecie się w moim wpisie pod tytułem: Stwórz potrzebę – pierwsza zasada sprzedaży

Zarabiając w sieci musisz być świadomy tego, że tak naprawdę nie wiesz kto jest po drugiej stronie. Jest wiele przypadków oszustw w tym temacie. Internetowi oszuści najczęściej polują na ludzi naiwnych lub nowych w zarabianiu online.

Jak uchronić się przed oszustami?

Wystarczy znać kilka pojęć i wiedzieć jak mniej więcej działa e-biznes. Tak więc postaram się Wam to przybliżyć w kilku krokach.

 

Znaj pojęcia

W e-biznesie funkcjonuje wiele pojęć i skrótów. Jeżeli ich nie poznasz to po prostu nie będziesz wiedział o co chodzi. Poniżej przedstawię Wam taki mały słowniczek pojęć funkcjonujących w e-biznesie. Takich, które ja używam na co dzień.

CPA – Cost Per Action czyli stawka przyznawana za określoną akcję, w jej skład wchodzą:

  • CPD – Cost Per Download – stawka wypłacana za pobranie pliku
  • CPM lub CPT – Cost Per Mile (tysiąc) – stawka wypłacana za 1000 akcji takich jak wyświetlenia, kliknięcia, pobrania, itp.
  • CPL – Cost Per Lead – najczęściej jest to stawka za poprawne wypełnienie formularza przez pozyskanego klienta
  • CPI – Cost Per Instal – stawka za instalację programu
  • CPC – Cost Per Click – stawka za kliknięcie w reklamę, link
  • CPR – Cost Per Register – stawka za rejestracje w programie, grze lub na stronie
  • CPS – Cost Per Sale – stawka za sprzedaż

HYIP – High Yield Investment Program – programy wysokiego ryzyka i zysku oparte o sposób piramidy finansowej, która jest w Polsce nielegalna, jest to rodzaj oszustwa internetowego,

Fraud – rodzaj nieuprawnionej transakcji najczęściej kradzioną kartą, można to także traktować jako zysk pozyskany w sposób niezgodny z regulaminem danego programu,

PP – inaczej program partnerski

UU – unikalny użytkownik

Revshare –  program dzielący się ze swoimi użytkownikami przychodami z reklam i/lub innych źródeł, niektórzy uważają te programy za rodzaj piramidy finansowej,

Reklamodawca – osoba, firma zlecająca sieci afiliacyjnej promocję swoich produktów,

Sieć Afiliacyjna – pośrednik pomiędzy reklamodawcą, a partnerem,

Partner – osoba, firma reklamująca produkty reklamodawców za pomocą własnych stron internetowych bądź innych środków,

Reflink – unikalny link promujący otrzymywany przez partnera od sieci afiliacyjnej w celach promocji produktów dostarczanych przez reklamodawcę,

Lead – osoba pozyskana poprzez reflink, która zostawiła swoje dane na stronie reklamodawcy,

SCAM – inaczej oszustwo, może to być serwis zarobkowy bądź osoba,

Nisza – wąska dziedzina rynku, w której potrzeby potencjalnych klientów nie zostały jeszcze zaspokojone,

Bitcoin – internetowa waluta zwana inaczej krypto walutą, jest to najpopularniejsza krypto waluta w internecie, stosowana jest także jako coraz powszechniejszy środek płatniczy,

Konwersja  – jest to np. stosunek liczby osób, które kliknęły w reflink, do osób, które po kliknięciu zakupiły produkt,

SUB SMS – rodzaj płatności internetowej przy pomocy telefonu, subskrypcja sms uaktywniana przy podaniu numeru telefonu i zaakceptowaniu jej, pobiera środki z konta przy określonym okresie rozliczeniowym, np. co miesiąc,

Premium SMS – rodzaj płatności internetowej przy pomocy telefonu, bardzo droga wiadomość sms zazwyczaj około 30 PLN,

Fake Content – zarabianie na nieistniejącej treści, innymi słowy oszustwo polegające na oferowaniu określonej treści, a po zapłaceniu przez kupującego po prostu nie dostarczenie jej, najczęściej wykorzystywane przy SUB-SMS, i Premium-SMS,

Myślę, że tyle pojęć na razie Wam wystarczy. Resztę poznacie po zagłębieniu się w temat zarabiania.

 

Uważaj na oszustwa internetowe (SCAM)

Zanim zapiszesz się do jakiegoś programu, poszukaj opinii na jego temat. Najlepszym miejscem do tego będą fora traktujące o zarabianiu w internecie. Znajdziesz tam najrzetelniejsze informacje na temat tego czy warto w dany program wchodzić czy nie. Ucz się na cudzych błędach!

Bardzo łatwo jest stracić pieniądze w internecie i dla tego uważaj na wszystkie programy, w których trzeba coś zainwestować aby zacząć. Sprawdź także czy zarabianie w danym programie jest legalne bo przecież nie chcesz mieć problemów z prawem. Uważaj także na wszelkie opcje typu SMS Premium i SUB SMS, pamiętaj, że jeżeli oferujesz jakąś treść i ktoś za nią zapłaci to musisz ją dostarczyć kupującemu w innym przypadku łamiesz prawo. Samemu także staraj się nie wysyłać takich wiadomości sms ani nie podawaj swojego numeru telefonu gdyż, 80% z treści oferowanych przy pomocy płatności SMS to oszustwa.

Oczywiście istnieją legalne metody zarabiania na SMS. Możesz między innymi kupić jakiś poradnik, książkę, itp. Pamiętajmy jednak aby poszukać opinii  na dany temat w kilku miejscach.

Jak wygląda przykładowa oferta SUB SMS lub SMS Premium?

Na przykład bardzo popularny test IQ. Oferta, w której wykonujesz test IQ, a na końcu testu musisz wysłać płatnego SMS-a w celu otrzymania wyniku. Inną ofertą jest bardzo popularny konkurs „wygraj I phone 6”

 

Nie inwestuj w co popadnie

Czy muszę zainwestować, żeby zarobić w internecie?

Nie musisz!

Zarabiać w internecie można beż żadnej inwestycji. Jedną z takich metod jest zarabianie na programach partnerskich. Tak naprawdę nie trzeba wiele, żeby zacząć zarabiać swoje pierwsze pieniądze.

Prosty przykład…

Być może masz kanał na YouTube lub grupę na Facebooku? Jeżeli nie, to załóż taką. Wypromowanie takowej z odrobiną pomysłu nie będzie zbyt trudne. Wystarczy, że poświęcisz godzinę dziennie na promowanie grupy.

Następnie dobierz odpowiedni program partnerski do tematyki kanału bądź grupy. Wejdź w zakładkę POLECANE PROGRAMY PARTNERSKIE i wybierz program, w którym chciałbyś zarabiać.

Następnie zarejestruj się w programie, wygeneruj pierwszy link i polecaj. Więcej o polecaniu znajdziesz w moim wpisie: Programy partnerskie- jak promować aby zarabiać.

Kiedy pierwsza osoba kliknie w twój reflink i wygeneruje pierwszą akcję, Ty zarobisz swoje pierwsze pieniądze w internecie. Bez żadnej inwestycji!

Jeżeli będziesz chciał się rozwijać to warto pomyśleć o własnym blogu. Wtedy niewielka inwestycja będzie wymagana. Jeżeli zechcesz takiego założyć to zapraszam do wpisu:  Zakładanie własnego bloga WordPress. Dowiesz się tam jak kupić domenę i założyć własnego bloga.

Serdecznie zapraszam do dyskusji w komentarzach. Napiszcie mi o swoich przygodach z zarabianiem w internecie.

Do następnego razu!

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *